pátek 29. června 2018

Unboxing #39

Zdravím, knihomolové!

Vítám vás u nového článku! Ano, vím, že máte nejspíše pocit déjà vu, ale nebojte. Dnes tu pro vás mám sice otevírání balíčku, ovšem tentokrát z nakladatelství Omega. Měla by se zde ukrývat jedna vcelku nová knížka, o které zajisté mnozí z vás slyšeli. Je to totiž… No, počkejte si na překvapení. :)


Zkusíte hádat co za knížku se v balíčku ukrývá?


Je to nová Diana Gabaldon!


Tou novou knížkou je mnohými očekávané pokračování Lorda Johna. Asi víte, že nečtu sérii Cizinka, ale pouze se dívám na seriál. Ovšem doplňkovým knihám od Diany Gabaldon neodolám a této sérii o Lordu Johnovi jsem naprosto podlehla. Bylo tedy celkem jasné, že knihu Lord John a bratrstvo čepele si musím přečíst. Jsem nesmírně zvědavá, jak bude děj pokračovat a zda Diana poskytne Johnovi nějaký ten románek. Už se na příběh nesmírně těším, jen mě celkem překvapilo, jaký je druhý díl tlouštík oproti jedničce. :))

"NA STRÁNKÁCH TÉTO KNIHY OŽÍVÁ HISTORIE."
- New York Daily News

Anotace: Píše se rok 1758. Sedmiletá válka je v plném proudu a Anglie bojuje v Porýní na straně Prusů. Pro lorda Johna a jeho urozeného bratra Hala bude bojiště vítaným oddechem od mučivé záhady, která se skrývá v rodinné minulosti. Před sedmnácti lety byl otec lorda Johna, vévoda z Pardloe, nalezen mrtvý s pistolí v ruce. Obvinění, že byl agentem jakobitů, navždy poskvrnily rodinnou čest.
Nyní se duchové minulosti probouzí. Bratr lorda Johna za záhadných okolností obdržel stránku ze ztraceného deníku jejich zesnulého otce. Kdosi zneužívá dávné hříchy, aby se rodině Greyů vysmíval, ale Hal, který má svá vlastní tajemství, se tím odmítá zabývat a svému bratrovi přikáže, aby reagoval stejně. Frustrovaný John se obrátí na muže, který byl jak jeho vězněm, tak jeho zpovědníkem: skotského jakobitu Jamieho Frasera.
Fraser mu toho může povědět mnoho – a mnoho také zatajit. Ale válka, zakázaný románek a Fraserova vlastní tajemství Greyovo pátrání zkomplikují. Dokud James Fraser nevydá chybějící dílek šokující skládačky, a lord John, rozpolcený mezi svou odvahou a svým svědomím, se nebude muset rozhodnout, jestli je ochoten kvůli rodinné cti obětovat život.


Tak a jsme na konci dnešního unboxingu. Doufám, že se vám knížka líbí a budete se těšit na recenzi, kterou snad stihnu do příští neděle, ale to ještě uvidíme. Knížka zatím vypadá krásně a já se moc těším na příběh lorda Johna, na který už tak dlouho čekám. :)

Znáte tuto knížku? Četli jste ji nebo se na ni chystáte? Četli jste první díl Lorda Johna? Pokud ano, jak se vám líbil?
Budu moc ráda, za všechny vaše komentáře. :)

Mějte se krásně,
vaše knihomolka Šárka


4 komentáře:

 1. Ke knize gratuluju a strašně moc závidím. :) Já jsem bohužel konkurz nestihla, takže si ji budu muset koupit. Nutně. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) To, že knížku nutně potřebuješ, chápu. Kdybych já nestihla konkurz, taky bych si jí musela okamžitě koupit. :))

   Vymazat
 2. Taky ji už mám. Zítra asi začnu číst :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já nejdříve potřebuji dočíst dvě knížky, což snad stihnu zítra, a pak už také půjdu na Johna... ❤

   Vymazat

Budu moc ráda za každý váš komentář. :)