pondělí 21. srpna 2017

Když chcete prožít dokonalou letní romanci, musíte potkat toho pravého...

Léto, kdy jsme se potkali

Autor: Robin Constantine

Originální název: The Season of You & Me

Žánr: YA, román

Počet stran: 302

Vydavatelství: Fragment

Oficiální anotace: Cassidy má za sebou ošklivý rozchod se svým klukem. Poslední na co má chuť, je potloukat se po městě a vzpomínat na to, co bylo. Když dostane nabídku pomáhat na letním táboře u moře, neváhá a jede.
S novou životní situací se vypořádává i Bryan. Po těžkém úrazu skončil na vozíku a jeho myšlenky se točí jen kolem toho, co už nikdy nezažije. Nikdy nebude chodit, nikdy si nezasurfuje, nikdy si nezatančí ploužák s holkou. Zpátky k normálnímu životu a pryč od smutných myšlenek mu má pomoct práce táborového vedoucího.
Když se Cass a Bryan setkají, má každý z nich své vlastní plány. Ona si chce léčit bolavé srdce, on zas svoji posmutnělou mysl. Ani jeden rozhodně nečeká, že potká lásku…

"A v tu chvíli jsem konečně porozuměla tomu rčení naší babi v celé jeho bezútěšnosti.
Přání je jalové.
Přání znamená sedět na zadku a nic nedělat."

Ona. Dívka, kterou pronásleduje ex-přítel. Rozešla se s ním z jednoho prostého důvodu, kterým rozhodně nebylo to, že by ho nemilovala. Milovala ho, vlastně ho stále miluje, ale musí na něj přestat myslet. Proto se rozhodla strávit prázdniny u otce, aby nebyla stále v blízkosti Gavina. Jen si tam musí najít brigádu, aby se neukousala nudou…

On. Kluk, který skončil nešťastnou náhodou na invalidním vozíku. Miloval svou přítelkyni a pocit volnosti, kterou mu dával surf. Teď nemá ani jedno. Na surf se nedostane a jeho přítelkyně ho opustila. Nemůže sice dělat vše co dřív, ale o prázdninách se rozhodně nehodlá nudit. Bude totiž pracovat jako táborový vedoucí.

Zapomenout na minulost. Žít přítomností. Nebýt pronásledován jedním činem nebo člověkem, který vám nedá pokoj i přesto, že jste řekli ne. Tak nějak to má Cassidy a Bryan. Dva středoškoláci, kteří se neznají, ale mají něco společného. Každý má ve své minulosti něco, co si přeje, aby neudělal. Oba teď mají prázdniny a právě pro ně nastává léto, kdy se potkají…


Kniha, která byla minulé léto celkem velkým hitem, se ke mně po roce konečně dostala. I když hitem… Pomalu každý tuto knihu četl, ale ne každý byl z této knihy nadšený. Většinou to bylo spíše naopak. Většina čtenářů bylo touto knihou spíše zklamáno a tak jsem nyní při čtení očekávala jen jednu věc, kterou bylo, že si odpočinu. A to se mi splnilo dokonce i s přídavkem smíchu…

Robin Constantine (zdroj)
Kniha Léto, kdy jsme se potkali je jako mnohé YA příběhy vyprávěna z pohledu dvou hlavních hrdinů. Tentokrát tu tedy jsou hlavními vypravěči Cassidy a Bryan. Jejich kapitoly se pravidelně střídají a krásně se proplétají. Jsou navíc velmi dobře označené a není zde tedy možnost se ve vypravěčích ztratit.

Co se týká hlavních postav, tak jsou to opravdu teenageři. Musí se zde tedy počítat s otravným chováním a poznámkami, za které byste je kolikrát s radostí praštili. Především tedy Cassidy, které i mě dokázala v některých okamžicích opravdu vytočit. A Bryan? Tak toho si nejde nezamilovat i přesto, že jeho poznámky se můžou zdát kolikrát ještě horší. Možná si můžete říkat: Proč horší? Vysvětlení je jednoduché. Bryan celkem často používá výrazy jako kriplkára a kriplbonus, což mnohé může zarážet a hlavně od čtení odpuzovat. Byl to celkem i důvod, proč jsem do knihy nešla minulé léto. To léto jsem však později strávila týden s kluky s DMD, kteří jsou také na vozících a jsou na tom daleko hůře než Bryan zde. Stačilo mezi nimi být jen malou chvilku a už jste pochopili, že jejich mluva může být i daleko horší a slovíčko kriplbonus už jste ani nebrali na vědomí. Tím jsem jen chtěla říct, že autorka těmito slovy nikoho neuráží a říká pouze to, co pomalu každý kluk na invalidním vozíku…

Originální obálka (zdroj)
Kniha je opravdu letní a oddechový příběh, od kterého však nejde očekávat mnohé. Odpočinete si u něj, pobavíte se a budete nabytí pozitivní energií, kterou vám jen tak někdo nevezme. Příběh však není dokonalý. Najdou se v něm chyby a překlepy, nad kterými zůstává rozum stát. To hlavní však kniha splňuje. Je určená na léto, takže to není žádný těžký příběh na zamyšlení, ale opravdová oddechovka plná romantiky při západu slunce. A pokud máte rádi sladké, tak mi věřte, že po této knize se stanete závislí na zmrzlině a karamelkách. :)

Když se mi knížka dostala do ruky, hodně jsem se divila její velikosti. Přišla mi hrozně malinká. Je dokonce menší než paperbacky z YOLI a to je co říct. Léto, kdy jsme se potkali je opravdu vyloženě letní příběh, který to potvrzuje jak svým příběhem, tak právě i vazbou, která je skvěle skladná a vejde se do jakéhokoli kufru. Navíc ta obálka je opravdu dokonalá, daleko lepší než originální.

A jaký je tedy můj názor na tuto knížku? Užila jsem si jí od začátku do konce. Mohlo to být lepší a nevadilo by mi, kdyby byly role prohozeny (ona na vozíku, on chodící), ale příběh jsem si užila. Konečně jsem z nějaké knihy pocítila to léto, které mi zatím žádná knížka tak naplno neposkytla. Za mě tedy kniha splnila vše, co měla, ale kdybych jí četla v jiné roční období než v létě, tak by mé hodnocení bylo nejspíš horší…A teď už hodnocení!

    77%

Znáte tuto knihu? Četli jste ji nebo se na ni zatím chystáte? Jak se vám případně líbila? Co vy a letními příběhy? Máte nějaký oblíbený?
Budu moc ráda za vaše tipy a komentáře. :)4 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze a také krásné fotky :) Knížka mě zaujala na první pohled, určitě se po ní podívám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc a moc děkuji. :) Přeji hezké čtení a ať se ti knížka líbí. ;)

   Vymazat
 2. Souhlasím, kniha je nádherná a strašně láká už jen tím přebalem. :D
  Nejsem sice moc na romány, občas si ale nějaký přečtu. Tuto knihu vidím poprvé, ale působí na mě celkem zajímavě. Třeba jí někde uvidím v knihkupectví a půjde se mnou domu. Děkuji za tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš vůbec za co děkovat. Jsem ráda, že tě zaujala natolik, že o ní budeš uvažovat. :) V případě, že s tebou z některého knihkupectví odejde, přeji hezké čtení. :D

   Vymazat

Budu moc ráda za každý váš komentář. :)