Milé pošťuchování nebo vzájemná nenávist?

PS: Chybíš mi


Autor: Winter Renshaw

Série: P.S. 2.

Originální název: P.S. I Miss You

Žánr: NA, román, erotická literatura

Počet stran: 300

Vydavatelství: Beta

Oficiální anotace: Drahá Melrose,
když jsem tě viděl poprvé, byla jsi jen cizí holka. Podruhé už jsi se mnou bydlela. A při třetím setkání jsi mi dala jasně najevo, že se staneš tím největším trnem v oku, jaký jsem kdy zažil. Ve sprše zpíváš příliš hlasitě a vypotřebuješ všechnu teplou vodu. Jsi neuvěřitelně panovačná. Všemožně mi komplikuješ život. Ale ať se snažím sebevíc, nedokážu na tebe přestat myslet. Popravdě… nedokážu po tobě přestat toužit. Chtěl jsem ti to říct. Chtěl jsem si s tebou sednout, překonat svou hrdost, vzdát se svého nevázaného způsobu života a ukázat se ti ve světle, v jakém mě ještě nikdo neviděl…, ale potom přišlo to vyznání, a zcela změnilo situaci; zpráva natolik šokující, že mi vzala dech. Nikdy nepochopím, jak je možné, že jsem to nepředvídal.
Sutter
PS: Chybíš mi.

"Ta holka snáší neúspěchy při konkurzech s hlavou zdviženou, ale jakmile jde o její srdce je to největší slaboch, jakýho znám."

Když mi zavolá můj nejlepší kamarád, abych k němu druhý den hned ráno přišla, že mi potřebuje něco důležitého říct, nemůžu z toho spát. Ani žádný herecký konkurz mě nedokáže tolik vynervovat jako on. Co když mi chce říct, že ke mně cítí něco víc? Co když je na tom se svými pocity úplně stejně jako já?

Ani omylem! Spletla jsem se… Jede se svou kapelou na turné a potřebuje, jestli bych si na následující půlrok nepronajala jeho pokoj. A já samozřejmě řekla ano, jelikož mu jinak odpovědět neumím. Jenže to jsem ještě netušila, jaký je jeho "pohodový" spolubydlící idiot…

"Srovná si nohy, nakloní se blíž ke mně s lokty na kolenou a sepne ruce. Snažím se nesmát, protože mi připomíná personální manažerku, která má právě vážný pohovor s neukázněným zaměstnancem."

Odpočinkový příběh na jedno odpoledne. To je druhý díl ze série PS, který nás tentokrát zavede k dosti poblázněné sestřenici hlavní hrdinky předchozího dílu PS: Nesnáším tě. PS: Chybíš mi nám nabízí krásnou romantickou jednohubku, u které můžeme naprosto vypnout, a navíc své čtenáře dokáže příběh neuvěřitelně pobavit. Celá kniha je tedy oproti jedničce, která v sobě skrývala hloubku hlavním hrdinou vojákem, taková více odpočinková, nenáročná a milá. A vůbec to tomuto příběhu neuškodilo.

Winter Renshaw (zdroj)
Ve vypravování děje se střídá hlavní dvojice postav Melrose a Sutter, ke kterým se ke konci ještě jedna postava přidá. Závěr knihy navíc obohacuje pár novinových článků, které nám prozradí, jak to bylo s hlavními postavami v budoucnu. Postavy Melrose i Suttera jsou hodně charismatické a čtenáři si je rychle oblíbí. Pomalu celou knihu se navíc krásně pošťuchují a pokud máte rádi knihy, v nichž vztahy začínají vzájemnou nenávistí, tak tohle se vám bude rozhodně líbit.

Kniha samozřejmě však není celá provázena pouze vtipnými momenty, ale najdeme v ní vážnější téma ze strany Suttera. Jak už jsem ale psala na začátku, oproti prvnímu dílu to nemělo takovou hloubku a nebylo ani tak napínavé. Autorka to však dokázala podat tak, že byl celý děj snad ještě čtivější než ten první a kniha vůbec nešla odložit. Neodehrává se tu sice žádná obrovská scéna plná zvratů, ale tento příběh se bez toho obejde. O vánočních svátcích přeci taková jednohubka neuškodí, nemyslíte?

Co se týká obálek, tak se mi moc líbí styl, ve kterém jsou dělané. Ano, je tu sice polonahý chlápek, který je pro tento žánr typický, ale ten nápis, jehož pozadí vypadá, jako kdybyste vytrhli stránku z knihy, mi prostě přijde skvělý. Jsem ráda, že v tomto případě převzala Beta přebaly z originálu. Jen si tak trochu říkám, vážně bylo nutné tu obálku ladit do růžové barvy?

Kdybych tu knihu měla zhodnotit dvěma slovy, tak by to znělo takhle: Odpočinkově skvělé! Já si knížku užívala. Přečetla jsem ji na jeden zátah a nesmírně mě bavila. Tento druh knih, u niž můžete vypnout mám moc ráda a teď bych nejraději četla jen je, takže mi PS: Chybíš mi skvěle sedlo do nálady. Postavy mě bavily, smála jsem se a rozhodně se těším, až od autorky vyjde třetí díl z této série. Takového milého a jednohubkového čtení asi nebudu mít nikdy dost.

Příběh doporučuji všem romantickým duším, které si v následujících hektických týdnech chtějí odpočinout.

A teď už hodnocení!

    72%

Znáte tuto knihu? Četli jste ji nebo se na ni chystáte? Pokud jste ji četli, jak se vám líbila? Když to porovnáte s prvním dílem, který je podle vás lepší?
Budu moc ráda, když mi to napíšete do komentáře. :)


Mé velké díky za poskytnutí této knihy k recenzi patří nakladatelství Beta,
u nichž si PS: Chybíš mi můžete také pořídit.

Komentáře

Oblíbené články...